Тикет на денот (вторник, 05.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела нема европски купови, но понудата ќе биде одлична благодарение на вонредното коло од англиската Премиер лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вулвс – Барнли – 1&2+ @ 2.20 во Mozzart

Волците изгубија во претходните два натпревари но беа конкурентни против Фулам и Арсенал. Двете гостувања во Лондон не завршија добро. Фулам славеше со 3-2, а Топџиите со 2-1, па испаѓа дека Вулверхемптон го победи само Тотенхем во последните пет натпревари, а постигна дури 8 гола. Во дуелот со Барнли имаат императив победа за да не влезат во опасната зона. Гостите се на претпоследната позиција и во минатото коло ја прекинаа серијата порази со триумф против Шефилд, но тоа не беше доволно за да бидат на сигурно. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&2+ со квота 2.20 во Mozzart.

Менхенгладбах – Волфсбург – ГГ4+ @ 2.60 во 22Bet

Ова е натпревар од 1/8 финалето на германскиот ДФБ куп. Последниве две години трофејот го освојува Лајпциг, а сега веќе се елиминирани. Сигурно е дека сите екипи кои се останати се радуваат на фактот што го нема Баерн Минхен. На овој натпревар двете екипи сакаат во наредната фаза, но за жал место има само за едниот тим. Во саботата Менхенгладбах победи против Хофенхајм, додека Волфсбург изгуби во Бохум. Наш предлог за овој дуел е ГГ4+ со квота 2.60 во 22Bet.

Јагелонија – Варта – 1&2+ @ 2.20 во Bet365

После само четири дена повторно се сретнуваат екипите на Јагелонија и Варта, а овој пат во Бијалсток.  Претходно играа во рамките на Екстракласа, а сега овој натпревар е дел од купот на Полска. Јаголенија во тој натпревар славеше со 2-1 и остана на втората позиција на табелата, додека Варта е на 13-то место на само два бода помалку од првиот тим под цртата. Домаќините се борат и за титула, но сигурно нема да се откажат од купот. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*