Тикет на денот (понеделник, 04.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Нешто послаба фудбалска понуда не очекува денес, а причината за тоа е што помеѓу овие два викенди ќе се играат вонредни кола или натпревари од купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

АЕК – Арис – 1&0-3 @ 2.12 во Mozzart

Поразот од Брајтон во четвртокот на домашен терен, АЕК го остави без шанса за на пролет да игра во Лига Европа. Второто место им е недостижно, но ќе мораат да се изборат за третата позиција и да играат во баражот од 1/8 финалето на Лигата на конференции. Екипата на Арис е на 5-та позиција и првата цел им е обезбедување на пласман во плеј оф. Тие би сакале во Европа, но конкуренцијата е преголема. Овде веруваме дека АЕК ќе победи и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.12 во Mozzart.

Фенербахче – Сиваспор – 1Х&ГГ @ 2.19 во 22Bet

Тежок пораз доживеаа Турците во Данска во Лигата на конференции. Нордсјеланд славеше во Фарум со 6-1 и го презеде лидерското место во групата со 10 бода, додека Фенер и Лудогорец имаат по 9. Во домашното првенство водат битка со Галатасарај за прво место, а сега имаат три  бода минус, но и еден натпревар помалку. Во гости им доаѓа Сиваспор, тимот кој е на 13-то место на табелата, а минатата сезона играше во групната фаза од европските купови. Овде очекуваме домаќините да останат непоразени, а исто така и најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме 1Х&ГГ со квота 2.19 во 22Bet.

Митиланд – Виборг – 1&3+ @ 2.22 во Bet365.

Благодарение на добрите резултати во данската Супер лига, Митиланд се врати на врвот и се изедначи со актуелниот шампион, Копенхаген. Услуга на Митиланд им направи нивниот сегашен ривал, Виборг, кој во минатото коло го победи Копенхаген на домашен терен со резултат 2-1. Со тој триумф се искачија на 8-то место и ги максимизираа шансите за пласман во Плеј оф. Ние овде очекуваме Митиланд да победи, а притоа да се постигнат и најмалку три погодоци. Коефициентот за 1&3+  во Bet365 изнесува 2.22.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*