Тикет на денот е-Спорт (04.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CCT online Finals #5 е денеска на нашиот репертоар во тикетот на е-Спортот и во него ќе следиме два натпревари.

Sprout – Red Canids – 1 @ 1.50 во 22Bet

Sprout беше во одлична форма сè до мечот против G2 Esports (1-2), иако претходно на почетокот на турнирот го прегази Anonymo so 2-0. За разлика од нив, Red Canids очекувано загуби од Into The Breach (0-2), а потоа имаше среќа во ждрепката да се падне против Legacy и да слави со 2-0. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна средба, но резултатите од изминатиот период му одат во прилог на Sprout, па затоа наш предлог е 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Into The Breach – Anonymo – 2 @ 3.00 во Bet365

Три победи на претходните четири натпревари влеваат надеж кај Anonymo дека може да го изненади Into The Breach кој загуби дури четири пати на претходните пет пресметки. Единствен податок кој оди во корист на Into The Breach се двете победи во меѓусебните средби по ред, но тоа не мора ништо да значи затоа што Anonymo е во солидна форма, додека нивниот ривал е во криза. Ние предлагаме 2 со коефициент 3.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*