ТИП НА ДЕНОТ (04.12.2023, 20:45) ТОРИНО – АТАЛАНТА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Торино и Аталанта од Серија А.

Торино игра под очекувањата

Торино лошо ја отвори сезоната и после првите десет кола имаше само три победи, па моментално се наоѓа во долниот дел од табелата. Потоа следуваше период на добра игра и две победи по ред, но минатото коло повторно беа поразени од Болоња, Меѓутоа, Торино важи за домашен тим и најголем дел од бодовите ги освојува на домашен терен. Поради тоа „биковите“ сигурно ќе направат се за да освојат бодови на овој меч. Ќе се обидат да ја искористат лошата форма на противникот. Се чини дека Торино лесно ќе обезбеди опстанок оваа сезона, но дефинитиво нема сили за ништо повеќе.

Аталанта во лоша форма

Аталанта веќе е стандард во Серија А изминатите сезони, но треба да се напомене дека минатата сезона ја завршија под очекувањата. Ова лето направија промени во тимот и до сега резултатите се според учекувањата. Аталанта сигурно има за цел да избори пласман во Европа, но во последно време има пад на формата. На последните три меча запиша два порази на домашен терен и одигра едно реми, па падна на 8-то место на табелата.Ова е еден од најважните натпревари за „Божицата“ бидејќи со евентуален неуспех на ова гостување тимот ќе влезе во летаргија и ќе ја продлабочи кризата. Важи како благ фаворит на овој меч, но во Торино никогаш не е лесно да се освојат бодови.

Очекување

Дуел на два тима кои играат топло-ладно, па поради тоа овој дуел е непредвидлив. Сепак, двата тима по традиција играат натпревари со голови и веруваме дека така ќе биде и овој пат.

ТИП:

Торино – Аталанта – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*