Бундеслига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој пат на програмата го имаме 13-то коло од германската елитна Бундеслига каде што ќе имаме доста интересни натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Дармштад – Келн – ГГ3+

Премиерниот дуел од новата рунда во Бундеслига ќе се игра помеѓу две екипи кои се во многу лоша форма. Дармштад нема победа на последните пет натпревари, па оправдано се наоѓаат на 15-то место. Келн од друга страна беа поразени во последниот натпревар и поради тоа сега се на дното на табелата. Ние овде очекуваме мирен натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Менхенгладбах – Хофенхајм – 1

Никако тимот на Борусија да влезе во добра серија. Само што запишаа неколку натпревари со добри резултати следуваше поразот од Дортмунд на гостински терен. Хофенхајм пак нема победа во последните четири дуели, поточно запиша два порази и две реми, па сега се наоѓаат на 6-та позиција на табелата. Ние веруваме дека Менхенгладбах ќе ги земе трите бода на овој натпревар и типуваме 1 со квота 2.05 во Bet365.

Баерн Минхен – Унион Берлин – 1/1

Oвде имаме дуел на две екипи кои се претставници на Германија во Лигата на шампиони. Баерн ги видовме во одлично издание, додека Унион Берлин после ланската сезона делуваат како да се распаднати и играат катастрофално како во Бундеслигата така и во Лигата на шампиони. Баерн овде не би требало да има проблеми и типуваме 1/1 со квота 1.53 во 22Bet.

Бохум – Волфсбург – 3+

Бохум е на втората половина на табелата и немаат пораз на последните четири натпревари, но во тој временски период запишаа три реми и една победа. Волфсбург од друга страна со победа над Вердер  ја прекина катастрофалната серија резултати и повторно се во конкуренција со екипите за Европа. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.71 во 20Bet.

Лајпциг – Хајденхејм – 1/1

Повторно овде имаме дуел на две екипи кои се во различна форма. Додека Лајпциг се бори за пласман во зоната која води во Лигата на шампиони, екипата на Хајденхејм збира бодови за да бидат на сигурно, но за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. Лајпциг е огромен фаворит, а ние типуваме 1/1 со квота 1.73 во Mozzart.

Штутгарт – Вердер – 1

Екипата на Штутгарт е најпријатното изненадување во германската Бундеслига. Досега играат одлично, па не случајно се наоѓаат на третото место на табелата и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се замешаат во борбата за пласман во ЛШ. Вердер игра многу променливо, па позицијата на средината на табелата им е сосема заслужена. Штутгарт веруваме дека ќе земе три бода и типуваме 1 со квота 1.41 во Bet365.

Мајнц – Фрајбург – ГГ

Овие две екипи имаат очајна потреба од бодови. Мајнц се бори за да ја избегне позицијата од црвената зона, додека Фрајбург пак сака да обезбеди место кое води во Европа. Двете екипи на овој натпревар влегуваат со лошо расположение, па ќе сакаат да стават крај на таа лоша серија. Наш предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Леверкузен – Дортмунд – ГГ

Ниту најголемите оптимисти не веруваа дека Леверкузен може да биде толку голем конкурент за титула оваа сезона. Тие играат фантастично, како во домашното првенство, така и во Лига Европа, па се наоѓаат на лидерската позиција на табелата. Дортмунд направи многу неочекувани киксови и тие киксови придонесоа да бидат на 10 бода помалку од лидерот. Сепак овде мотивот е голем, а головите не би требало да изостанат. Ние типуваме ГГ со квота 1.44 во 20Bet.

Аугсбург- Ајнтрахт Франкфурт – 3+

Колото завршува со натпревар помеѓу Аугсбург и Ајнтрахт Франкфурт. Домаќините немаат пораз на последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа три реми и две победи. Гостите од друга страна после добра серија резултати врзаа два неуспеси, поточно едно реми и еден пораз, па сега и не се во кој знае какво расположение. Наш предлог е 3+ со квота 1.83 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*