ТИП НА ДЕНОТ (30.11.2023, 21:00) МАРСЕЈ – АЈАКС

Тип на денот
Тип на денот

Денес во фокусот ќе бидат натпреварите од Лига Европа, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Марсеј и Ајакс.

Марсеј го сака првото место во групата

Марсеј моментално е на првото место во групата, но има само еден бод повеќе од Брајтон. Со победа на овој меч и официјално ќе го завери пласманот во следната рунда, иако тоа не би требало да биде доведено во прашање. Во првите четири кола Марсеј нема пораз и запиша две победи и две ремија. Тимот е во добра форма, особено на домашен терен и е голем фаворит на овој меч, но и поради слабата форма противникот. Целта на Марсеј оваа сезона секако ќе биде да стигне до завршницата во Лига Европа.

Ајакс очаен оваа сезон

Гигантот од Амстердам ја игра една од најлошите сезони во поновата историја. Во холандското првество се во зоната за испаѓање, нешто што е незамисливо за еден од најтрофејните клубови во Европа. Атмосферата во тимот е многу лоша, неодамна дојде до тренерска смена, па очекувањата се дека наскоро ќе дојдат и добрите резултати. Според квалитетот и за очекување е Ајакс да почне да се искачува на табелата и да бележи резултати какви што му доликуваат. И во Лига Европа ситуацијата е иста, Ајакс се наоѓа на последното место во групата и нема шанси за пласман во следната фаза.

Очекување

Според формата и квалитетот домаќинот е голем фаворит на овој меч, а ние очекуваме ефикасен натпревар со многу голови.

ТИП:

Марсеј – Ајакс –3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*