Тикет на денот е-Спорт (30.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако главни овие денови се европските купови на УЕФА, сепак во нивна „сенка“ продолжуваме со е-Спортот и дуелите од ESEA Season 47: Advanced Division – Europe во CS2.

Marskalk – Anonymo – 1 @ 2.75 во Bet365

Anonymo се очекуваше да биде во горниот дел на табелата, но со четири победи и седум порази падна дури на 53. место и се наоѓа блиску до елиминација. Нивниот ривал Marskalk не е ништо подобар зашто е една позиција пред нив и има еден пораз помалку. Anonymo не смее да си дозволи нов неуспех бидејќи ќе испадне од натпреварувањето, но екипата се наоѓа во огромна криза со четири порази на претходните пет пресметки. Наш предлог е 1 со коефициент 2.75 во Bet365.

Websterz – Zero Tenacity – 1 @ 2.10 во 22Bet

Websterz има пет победи по ред во сите натпреварувања и во моментов се наоѓа на 10. позиција во групата, додека нивни ривал денеска ќе биде Zero Tenacity кој е на 12. место. Победникот од оваа пресметка ќе направи исчекор кон пласман во нокаут-фазата бидејќи ги делат само две победи од такво нешто. За нас фаворит ќе биде Websterz од повеќе причини, а тоа се подобрата форма, подобриот пласман на табелата, како и подобриот меѓусебен резултат со Zero Tenacity. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*