Тикет на денот (четврток, 30.11.2023) 

Тикет на денот
Тикет на денот

За последниот ден од ноември, понудата е одлична, а сето тоа благодарение на натпреварите од 5-то коло на Лига Европа и на конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет.

Штурм – Раков – 1 @ 1.85 во Mozzart

Австријците и понатаму се надеваат дека можат да останат и на пролет во Лига Европа. Победата над Раков им гарантира трето место, но прв таргет им е позицијата на која моментално се наоѓа Спортинг од Лисабон. Во случај Португалците да не победат во Бергамо против Аталанта, одлуката за второто место ќе се донеси во Лисабон каде што Штурм ќе гостува. Раков е на последното место и досега има освоено само еден бод преку едно реми и три порази. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Макаби Хаифа – Рен – 2 @ 1.75 во 22Bet

Кога дојде кризата во Израел и кога беше прекинат фудбалскиот шампионат, спласнаа и амбициите на клубовите од оваа земја во Европа. Се знаеше дека нема да може да играат пред своите фанови, а тоа дополнително ја отежна ситуацијата за тие тимови. Макаби од Хаифа минатата сезона играше во ЛШ, но сега изборија настап само за во Лига Европа. Имаат заостанат натпревар со Виљареал, па можат да направат некој продор кон нокаут фазата, но ние сметаме дека од тоа нема да биде ништо. Рен собра 9 бода од 4 натпревари и победата на овој натпревар ќе им ја осигура позицијата број два. Наш предлог е 2 со квота 1.75 во 22Bet.

Олимпија – Лил – 2 @ 1.70 во Bet365

Испадна дека оваа група од конференциската Лига е многу поинтересна отколку што можевме да претпоставиме. Лил е апсолутен фаворит во однос на останатите тимови, но се уште го немаат решено пласманот во нокаут фазата. Најблиску се до таа цел, а веруваме дека после овој натпревар ќе ги решат сите дилеми. Домаќините во минатото коло ја запишаа првата победа во ова натпреварување, но тоа не беше доволно за да ја избегнат последната позиција. Наш предлог е 2 со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*