Тикет на денот е-Спорт (29.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во нашиот денешен тикет од е-Спортот ќе следиме два натпревари од ESEA Season 47: Advanced Division – Europe.

Spirit Academy – Entropiq – 2 @ 1.61 во Bet365

Ова е прв меѓусебен дуел на овие екипи кои се наоѓаат надвор од зоната која води во нокаут-фазата. Spirit Academy е пласиран на 51. позиција на табелата, додека Entropiq е на 28. место и блиску до „зелената зона“. Во прилог на Entropiq му одат и три победи на претходните четири меча, додека Spirit Academy во истиот период славеше само еднаш и покажа дека е во сериозна криза. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Mouz Nxt – Ecstatic – 2 @ 1.53 во 22Bet

Денеска ќе гледаме интересен дуел меѓу двајца добри познаници, а тоа се екипите на Mouz Nxt и Ecstatic. Во досегашните две пресметки Ecstatic славеше со 2-0 и 2-1 па така денеска влегува како фаворит во пресметката. Mouz NXT во моментов е четврти на табелата и се бори за самиот врв, но тоа нема да биде лесно против Ecstatic кој не смее да си дозволи нова грешка. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*