ТИП НА ДЕНОТ (29.11.2023, 21:00) РЕАЛ МАДРИД – НАПОЛИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес во фокусот ќе бидат натпреварите од Лигата на шампиони, а најинтересниот меч ќе се игра во Мадрид каде Реал го пречекува Наполи.

Реал сигурен на врвот

Реал Мадрид оваа сезона ја отвори одлично во Лигата на шампиони и со четири победи во првите четири кола веќе се пласира во осминафиналето. Меѓутоа, Реал во ова натпреварување секогаш оди на победа, особено на домашен терен, иако „кралевите“ немаат резултатски императив. Анчелоти се соочува со големи проблеми со повредени играчи и за овој меч нема да може да смета на осум првотимци. Тоа ќе им даде можност на некои фудбалери кои добиваат помала минутажа, а Реал секако има респектабилна клупа и сигурно ќе изведе одличен тим на терен.

Наполи игра бледо оваа сезона

Наполи оваа сезона потфрли во Серија А, но во Лигата на шампиони игра според очекувањата. Моментално се наоѓа на второто место на табелата и е во одлична позиција за пласма во следната фаза. Меѓутоа, во претходното коло направи голел кикс на домашен терен со Унион Берин, што е доказ дека Наполи игра променливо оваа сезона. Тоа го чинеше и отказ тренерот Гарсија, па на клупата се врати Мацари кој пред три дена дебитираше со победа. Одлична вест е што Виктор Осимен се врати од повредата и Наполи како италијански шампион сигурно нема лесно да се предаде и ќе се обиде да освои барем еден бод.

Очекување

Реал е голем фаворит на овој меч, но нема резултатски императив, а Наполи ќе биде могу мотивиран и има квалитет да изненади. Веруваме дека ќе биде ефикасен меч.

ТИП:

Реал Мадрид – Наполи – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*