Тикет на денот (среда, 29.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер ќе се комплетира 5-то коло од ЛШ, но и вонредното во англискиот Чемпионшип. Тука има и некои заостанати натпревари од другите лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брага – Унион Берлин – 1 @ 2.20 во Mozzart

Берлинците кренаа раце од ЛШ и фокусот им е сега да обезбедат опстанок во Бундеслигата. Просто неверојатно е како ова тим се распадна во еден момент. Серијата од 12 последователни порази во гости, Берлинците ја прекинаа во Наполи каде што изиграа натпревар без голови и тоа им е единствен бод во елитното натпреварување. Oд друга страна Брага се уште има шанси да се пласира во 1/8 финалето и неопходно е да го победат тимот на Унион Берлин, а потоа во директен дуел со Наполи да одлучат за втората позиција. Наш предлог е 1 со квота 2.20 во Mozzart.

Сосиедад – Салзбург – 3+ @ 1.70 во 22Bet

Баскијците веројатно се најпријатното изненадување во досегашниот тек од Лигата на шампиони и после четири натпревари го заверија пласманот во 1/8 финалето. Се борат за првата позиција со екипата на Интер, а двата тима засега имаат по 10 бода. Пред тоа Сосиедад играше со Салзбург, тимот кој моментално е на третото место и приоритет им е да останат таму за да продолжат во Лига Европа. Ова ќе биде тежок натпревар, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Ипсвич – Милвол – 1 @ 1.60 во Bet365

Во саботата Ипсвич во Бирмингем доживеа тежок втор пораз во ова првенство. Домаќините и понатаму се на одличното второ место на табелата и сигурно немаат ништо против тука и да ја завршат сезоната. Проблемот е што следува згуснат распоред, па големо е прашањето колку ќе успеат да ја задржат добрата форма. Милвол од друга страна во саботата доживеаа тежок пораз на домашен терен од Ковентри и во претходните седум кола победија само еднаш. Ние овде сметаме дека 1 е најреален со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*