Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Сити – Лајпциг

Денес започнува претпоследното коло од најелитното фудбалско натпреварување, а еден од понудените натпревари е дуелот помеѓу Манчестер Сити – Лајпциг.

Во групата Г од ова натпреварување поголем дел од работите се познати и тоа значи дека токму овие два тима ќе одат сигурно во нокаут фазата од ЛШ, додека Црвена Звезда и Јанг Бојс ќе се борат за Лига Европа.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Фил Фоден да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17
  • Халанд да постигне погодок со глава коефициент 7.50 зголемен на 8.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*