Тикет на денот (вторник, 28.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Европските купови поточно групната фаза влегува во завршница. Останаа уште две кола и во наредните три дена многу работи ќе се разјаснат. Вечер играат и натпревари од пониските лиги во Англија. Ова е нашиот предлог тикет.

Лацио – Селтик – 1&0-3 @ 2.40 во Mozzart

Шкотите имаат само теоретски шанси за да стигнат во оваа група и да го продолжат натпреварувањето во Лига Европа. Се сомневаме дека тоа ќе се случи бидејќи е неопходно да победат во двете последни кола против Лацио и Феенорд, но и Италијанците да останат без освоен бод. Во италијанската Серија А зедоа бод во претходните три кола и постигнаа само еден погодок во тие 270 минути. Селтик за разлика од нив доминира во своето првенство, но ЛШ е некое друго ниво. Ние овде решивме да типуваме 1&0-3 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Шахтјор – Антверп – 1 @ 2.00 во 22Bet

Белгискиот првак сигурно ќе заврши на последното место во групата, но сигурно сакаат да го избегнат сценариото за да завршат без освоен бод. Засега се на „нула“ и од четири изиграни натпревари имаат запишано исто толку и порази. Шахтјор има шест бода и ако победи против Антверп во последното коло во директен дуел со Порто ќе го решаваат прашањето за пролаз во нокаут фазата. Овде веруваме Белгијците ќе запишат победа, па затоа типуваме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Судитрол – Бреша – 1Х&0-2 @ 2.01 во Bet365

Во одложен натпревар од 3-то коло на италијанската Серија Б се сретнуваат два тима од северот на оваа земја. Бреша е полошо пласирана, но е во подобра форма, додека Судитрол врза три порази во првенството. Во меѓусебните дуели во минатата сезона двете екипи славеа на домашен терен. Бреша со 2-0, додека Судитрол со 1-0. Овој пат ние очекуваме нешто слично, поточно мал број голови, а предност даваме на домаќините. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.01 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*