Тикет на денот е-Спорт (28.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во сенка на натпреварите од Лигата на шампиони (ЛШ), ќе го следиме турнирот VCT 2023: Game Changers Championship во рамки на популарната видео-игра Valorant.

Team Liquid BR – G2 Gozen – 1 @ 1.53 во Bet365

Team Liquid е главен кандидат за титулата, а тоа го најави со 10 победи по ред во сите натпреварувања до овој турнир. Liquid ќе се соочи во четвртфинале против G2 Gozen, кој не импресионира во последниот период и славеше само двапати на претходните пет пресметки. Иако овие екипи веќе еднаш се соочија, а тогаш славеше G2, сепак помина цела година и ситуацијата е поинаква во моментов. Наш предлог е 1 со квота 1.53 во Bet365.

Evil Geniuses GC – Team SMG – 2 @ 1.57 во 22Bet

Уште една екипа која ќе го има главниот збор на турнирот, барем до финалето каде што ги очекуваме, е Team SMG кој има „10 од 10“ и денеска е апсолутен фаворит против Evil Geniuses кој славеше на еден од претходните три меча. Ова воедно ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, но не очекуваме некое изненадување, туку славје на фаворитот. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*