Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на АЕК Ларнака и АЕЛ Лимасол. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

АЕК Ларнака – АЕЛ Лимасол – 1 @ 1.44 во 22Bet

Почетната вредност за победа на АЕК Ларнака изнесува 1.77, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.44 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*