Натпревар со традиција (27.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Верона и Лече.

Верона е на претпоследната позиција со вкупно 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 8 порази.

Лече е на 14-то место и досега имаат освоено 3 победи, 5 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.74 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*