Бундеслига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е новото 12-то коло во Бундеслигата. Досега имаме доста изненадувања и сведоци сме на интересни натпревари, па очекуваме и во иднина да биде така. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Келн – Баерн Минхен – 2

Премиерниот натпревар за новата рунда ќе се игра во Келн каде што истоимената екипа ќе го дочека тимот на Баерн Минхен. Келн е дел од црвената зона и досега имаат освоено само 6 бода што е доволен показател за тоа дека имаат лоша сезона. Баерн оваа година не доминира како што очекуваа, па сега се на второто место на табелата. Наш предлог е 2 со квота 1.30 во Mozzart.

Дортмунд – Менхенгладбах – 1

Дортмунд врза два последователни порази, а пред тоа и еднаш ремизираше, па тоа доведе да се оддалечат од лидерската позиција која им е приоритет за оваа година. Нивниот противник Менхeнгладбах пак има три натпревари без пораз, поточно тие запишаа две победи и едно реми. Сметаме дека овде Дортмунд ќе стави крај на лошата серија и ќе победи. Наш предлог е 1 со квота 1.45 во Bet365.

Фрајбург – Дармштад – 1

Фрајрбуг има само една победа во последните пет натпревари, па тоа доволно зборува дека овој тим минува низ криза. Во моментов се на 8-та позиција со вкупно 14 бода, додека нивниот противник има уште полош учинок и се наоѓа веднаш над опасната зона, а зад себе имаат три порази и едно реми во последните четири натпревари. Ние овде веруваме дека Фрајбург може да земе три бода и типуваме 1 со квота 1.51 во 22Bet.

Унион Берлин – Аугсбург – 1

Унион Берлин е најголемото разочарување во досегашниот тек од Бундеслигата. Тие се наоѓаат на дното на табелата, а тоа не прилега на претставник во Лигата на шампиони. Аугсбург од друга страна се држат солидно и за нив е најважно да обезбедат само навремен опстанок. Унион Берлин мора да стави крај на лошата серија, а Аугсбург е одлична шанса за тоа. Типуваме 1 со квота 1.91 во 20Bet.

Вердер – Леверкузен – 2

Вердер игра многу променливо оваа година, па затоа и се наоѓаат на втората половина од табелата. Во 11 изиграни дуели собраа само 11 бода, а ако продолжат со ова темпо многу лесно можат да стигнат и до црвената зона. Леверкузен пак е лидер на табелата и овој тим игра одлично во оваа сезона, па очекуваме така и да продолжат. Типуваме 2 со квота 1.50 во Mozzart.

Волфсбург – Лајпциг – ГГ

Екипата на Волфсбург бележи солидни резултати на домашен терен, па тоа им дава и зголемени шанси за овој натпревар. Лајпциг еднаш беше поразен од Вофлсбург пред 20-тина дена во рамките на германскиот куп, па сега веруваме дека ќе дадат се од себе за да се „одмаздат“ за тој пораз. Наш предлог е ГГ со квота 1.53 во Bet365.

Ајнтрахт Франкфурт – Штутгарт – ГГ

Ајнтрахт по старото добро правило се наоѓа веднаш под зоната за Европа и нив дефинитивно им претстои огромна борба за таква позиција бидејќи конкуренција ова сезона е сериозна и голема. Штутгарт е на 3-то место, а големо е прашањето колку ќе можат да го издржат тој притисок и колку долго ќе се задржат на таа позиција. Ние овде очекуваме голови и типуваме ГГ со квота 1.57 во 22Bet.

Хајденхејм – Бохум – Х2

Хајденхејм има само една победа во последните пет натпревари, па тоа јасно зборува дека на овој натпревар влегуваат со доста лошо расположение. За разлика од нив, Бохум е во многу подобра форма и во истиот временски период запишаа две победи, две реми и еден пораз. Ние сметаме дека Бохум нема да бидат поразени на овој натпревар, па типуваме Х2 со квота 1.67 во 20Bet.

Хофенхајм – Мајнц – ГГ

За крај имаме натпревар помеѓу две екипи кои играат доста променливо. Домаќините остварија само една победа на последните пет натпревари, а сличен учинок имаат и гостите. Мајнц е дел од црвената зона, додека Хофенхајм се бори за Европа. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог тип е ГГ со квота 1.54 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*