Тикет на денот е-Спорт (23.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вечерва ќе ги проследиме првите натпревари на CBCS Invitational 2023 во светот на CS2, а во нашиот тикет ќе ви ги понудиме најдобрите дуели, чиј почеток е закажан за 21.00 часот.

Bestia – Case Esports – 2 @ 3.00 во Bet365

Bestia доаѓа на турнирот со амбиција да обезбеди пласман во нокаут-фазата, но уште во првиот ден ги очекува тежок предизвик против фаворитот Case, кој го совлада и на 17 ноември. Воедно, Case може да се пофали со четири победи по ред пред поразот од Solid. За разлика од нив, Bestia не игра стабилно, а дебаклот во меѓусебниот натпревар (2-13) сè уште ги демне. Наш предлог е 2 со квота 3.00 во Bet365.

Fluxo – Imperial – 1 @ 2.10 во 22Bet

Две очајни екипи во обид да изборат подобар пласман во групата Б, а само два тима ќе играат во нокаут-фазата. Fluxo доаѓа во овој дуел по поразите од Sharks и Red Canids, додека Imperial загуби од Oddik, paIn Gaming и Bestia. Во меѓусебни дуели е израмнето (2-2), но мала предност има Fluxo кој славеше минатиот месец со 2-1. Очекуваме возбудлив натпревар, но и победа за Fluxo. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*