Тикет на денот (четврток, 23.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е очајна, а веќе од утре се враќа на сцена клупскиот фудбал. За денес издвоивме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Фалкенберг – Шевде – 1Х&2+ @ 1.75 во Mozzart

Првенството на Шведска заврши и нов првак е екипата на Малме, а сега останаа уште бараж натпреварите за да се пополнат празните места во лигите. Двете второ пласирани екипи од две трети лиги играат против 13 и 14-то пласираните тимови од втората лига. Фалкенберг го презеде второто место во третата лига југ и ќе се обидат преку Шевде да стигнат до повисок ранг. Овие два тима во последно време беа многу ефикасни, па очекуваме и денес да биде така. Наш предлог е 1Х&2+ со квота 1.75 во Mozzart.

Фредерисиа – Б 93 – 1/1&3+ @ 2.40 во Bet365

Домаќините ќе играат плеј оф кога ќе заврши регуларниот дел на сезоната. Тие после 16 изиграни натпревари имаат 29 бода и се на третото место, но многу заостануваат зад двете првопласирани екипи. Во гости им доаѓа тимот на Б 93 кој е во втората лига од оваа сезона и кој размислува само за опстанок во оваа конкуренција. Засега се држат солидно и се наоѓаат на 10-то место со 14 бода. После шест последователни порази, Б 93 во минатото коло успеаа да победат против Хелсингор. Ние овде очекуваме Фредерисиа да доминира и типуваме 1/1&3+ со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*