Тикет на денот е-Спорт (22.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден интересен турнир во Dota 2 ќе се најде во нашиот тикет од е-Спортот, а тоа е Pinnacle – 25 Year Anniversary Show.

Boom Esports – Team Klee – 1 @ 1.36 во 22Bet

Boom сака да им се врати на победите, откако во претходниот меч загуби од Keyd Stars, а за тоа ќе има добра шанса против Team Klee, кој исто така загуби во минатиот меч од Klim Sani4 со 1-2. Boom имаше посилни ривали во изминатиот период, но и покрај тоа извлече победи против Boca Juniors и Army Geniuses, па сега ќе ја брка првата победа во групата со цел да ги нападне првите две позиции во групата Ц. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

The Dudley boys – Keyd Stars – 1 @ 2.37 во Bet365

The Dudley boyz славеше во првото коло против Klim Sani4 со 2-0, а денеска ќе се соочи против Keyd Stars кој го игра првиот меч на турнирот. Dudley е релативно нова екипа и победничкиот почеток ветува дека ќе имаат светла иднина, но денеска се на вистински тест зашто против себе имаат противник кој е за неколку класи поквалитетен. Победата на Keyd Stars против Boom од 2-0 ги прави фаворит за оваа пресметка и затоа ние ви предлагаме 1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*