Тикет на денот (среда, 22.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме доста слаба понуда, но тоа е логично после завршетокот од квалификациите за ЕУРО, а пред продолжението од клупскиот фудбал овој викенд. Ова е нашиот предлог супер дабл тикет за денес.

Напредак – Чукарички – 2 @ 2.00 во Mozzart

Овој дуел требаше да се изигра уште во летото, но е одложен поради обврските на Чукарички во квалификациите за Лига Европа. Не успеаа фудбалерите од Баново Брдо да играат во Лига Европа, но им беше гарантиран настап во конференциската лига. Чукарички е во криза и тоа е јасно со оглед на нивните претходни резултати. Немаат победено на последните пет првенствени натпревари, а последниот триумф го остварија уште на крајот на септември. Домаќините играат подобро на гости и победија на претходните две гостувања, но на домашен терен запишаа три порази каде што примија 9 гола. Според нас гостите треба да победат без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Крузеиро – Васко – Х2&0-2 @ 2.40 во Bet365

Се ближи крајот на бразилската елитна лига, а двете екипи стравуваат за својот статус. Васко и Крузеиро имаат ист број бодови и тоа е само два бода повеќе од зоната за елиминација. Предност е овој заостанат натпревар, па тимот кој ќе слави ќе може многу полесно да дише. Домаќините зедоа важни бодови на гостувањето кај Форталеза, а до бодови стигнаа во самиот финиш од натпреварот. Можеби реми е некако најреален исход, но сепак ние се одлучивме да типуваме двојна шанса и голови. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*