ТИП НА ДЕНОТ (22.11.2023, 13:00) СЛОБОДА УЖИЦЕ – ИНЏИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу мала понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од првата српска лига помеѓу Слобода Ужице и Инџија.

Слобода во лоша серија

Тимот од Ужице успеа да избори опстанок минатата сезома, но не успеа да игра плеј-оф. Целта беше иста и оваа сезона, но работите не се одвиваат според планот. Моментално се наоѓаат на 14-то место на табелата и се во серија од три порази по ред. Овој тим не би требало да има проблем да избори опстанок во лигата, но мора да почне да освојува бодови. Нивна предност е секако домашниот терен бидејќи важи за тим кој игра многу подобро пред своите гледачи. Ова е меч кој Слобода мора да го добие, иако противникот е реално поквалитетен.

Инџија сака да се врати во елитата

Минатата сезона Инџија беше многу блиску до враќање во елитата. Играше бараж против Раднички Ниш и на првиот меч победија 3:1 на домашен терен. Меѓутоа, тоа не беше доволно бидејќи на гости загубија со 3:0, па за малку не успеаа да се вратат во Супер лигата. Целта за Инџија и оваа сезона е иста, а моментално се наоѓа на 8-то место на табелата, последно кое води во плеј-офт. Секако дека овој тим има квалитет да се искачи на табелата, но во последно време игра топло-ладно. Ова по традиција за нив е тешко гостување, па и реми би бил добар резултат.

Очекување

Очекуваме тврд и израмнет натпревар со малку голови кој ќе го одлучуваат мали детали. Мала предност и даваме на Слобода, само поради домашниот терен.

ТИП:

Слобода Ужице – Инџија – 0-2г @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*