Зголемени квоти за натпреварот Велс – Турција

Денес е последното коло од квалификациите за ЕУРО, а еден од понудените дуели ќе се игра помеѓу селекциите на Велс и Турција.

Велс во моментов се наоѓа на 3-то место со вкупно 11 бода и учинок од 3 победи, 2 реми и 2 порази, додека Турците се лидери на табелата со 16 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 1 реми и 1 пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови од овој натпревар и тоа:

  • Хари Вилсон да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 8.50 зголемен на 9.00
  • Кифер Мур да постигне погодок со глава коефициент 7.00 зголемен на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*