Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Национална лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Салихал Мурс и Гејтсхед. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија идентичен учинок како и нивниот противник.

Салихал Мурс – Гејтсхед – 2 @ 1.83 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Гејтсхед беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 1.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*