Тикет на денот е-Спорт (21.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од CS2 се селиме во светот на Dota 2, каде што ќе ги гледаме дуелите од Lower Bracket на EPL World Series: America Season 8.

Lava Esports – x5 Gaming – 1 @ 2.37 во 22Bet

Четири победи по ред во сите конкуренции се доволен податок за Lava да биде фаворит во оваа пресметка, иако x5 Gaming ги совлада во претходниот меѓусебен меч со 2-0. Очекуваме интересна пресметка меѓу двете екипи, кои можеби не се премногу познати, но ќе има што да ни понудат. Победникот од оваа средба ќе се пласира во четвртфиналето на Lower Bracket и ќе биде чекор поблиску до финалето, додека поразениот си заминува дома. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

Universitario Esports – No Ping Esports – 2 @ 1.30 во Bet365

Променливата форма е нешто со што се соочуваат двете екипи, па поради тоа најпрво ќе ги погледнеме нивните меѓусебни дуели во кои води NoPing eSports со 3-1. Посебно импресивен беше нивниот триумф пред 11 дена, кога со 2-0 го прегази Universitario Esports и затоа ќе биде фаворит за пласман во четвртфинале. Ние предлагаме 1 со квота 1.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*