Тикет на денот (вторник, 21.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес завршуваат квалификациите за ЕУРО, па скоро се познати селекциите кои обезбедија пласман. Покрај нив се игра и во пониските англиски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Андора – Израел – 2/2 @ 2.00 во Mozzart

Селекцијата на Андора очекувано на овие квалификации заврши на последната позиција на табелата. Во 9 изиграни натпревари запишаа само две реми, а останатите им се порази, па на салдото имаат два бода. Израел врза три неуспеси по ред поточно два порази и едно реми, па со тоа и ги загубија шансите за да играат на големото Европско Првенство. Според квалитетот, гостите се издвојуваат како огромни фаворити, па очекуваме лесни три бода за нив. Типуваме 2/2 со квота 2.00 во Mozzart.

Јорк – Оксфорд Сити – ГГ @ 1.62 во 22Bet

Овде имаме дуел на две екипи кои ни доаѓаат од англиската национална лига и се наоѓаат на долниот дел на табелата. Јорк е дел од црвената зона и досега имаат освоено 19 бода, додека Оскфорд има само еден бод повеќе и е веднаш над таа опасна зона. Двете екипи верувамe дека ќе одат на победа, а и слични се по квалитет па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Ние типуваме ГГ со квота 1.62 во 22Bet.

Елгин – Форфар – 0-2 гола @ 1.85 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет е заостанат од шкотската Лига 2. Елгин е на претпоследната позиција со 9 бода и зад себе има доста лоши резултати, па до некаде и оправдано се наоѓаат таму каде што се. Нивниот противник Форфар, во последниот натпревар запиша победа и ја прекина катастрофалната серија резултати која траеше веќе некој период. Од гол разликата може да забележиме дека ниту едните, а ниту другите се ефикасни, па очекуваме тврд натпревар. Типуваме 0-2 гола со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 5.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*