ТИП НА ДЕНОТ (21.11.2023, 20:45) РОМАНИЈА – ШВАЈЦАРИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес ќе се комплетираат квалификациите за ЕП, а еден од најинтересните дуели секако ќе биде Романија – Швајцарија.

Романија во фантастична форма

Романија одлично ги одигра овие квалификации и се наоѓа на првото место во групата, а минатото коло обезбеди пласман на Европско првенство. Романија се уште нема пораз на овие квалификации и на девет меча запиша пет победи и четири порази. Поради тоа ќе биде „чудо“ доколку ја испушти оваа шанси и не избори пласман на ЕП. Во првиот меч со Швајцарија одигра реми на гостински стадион, а  во последното коло на домашен терен ја пречекува селекциајата со која се бори за првото место. Романија во моментов има два бода повеќе од Швајцарија и потребен и е само бод за да биде победник во групата.

Швајцарија стандардно добра

Швајцарија и овие квалификации ги одигра одлично и избори пласман на Европско првенство. Меѓутоа, целта на Швајцарија е да биде победник во групата, па поради тоа ќе игра на победа, бидејќи со три бода ќе се врати на првото место во групата. Швајцарската репрезентација нема пораз во овие квалификации и иако нема големи ѕвезди во тимот констатно игра добро во квалификациите. Во овој меч не влегува како фаворит бидејќи е во лоша форма и на последните три меча одигра три пати реми.

Очекување

Очекуваме тврд и неизвесен меч кого ќе го одличуваат мали детали и голема е веројатноста да заврши без победник.

ТИП:

Романија – Швајцарија – X @ 3.00 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*