ТИП НА ДЕНОТ (19.11.2023, 15:00) СРБИЈА – БУГАРИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а во фокусот секако ќе бидат квалификациите на ЕП, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Србија – Бугарија.

На Србија и е доволен бод за пласман на ЕП

„Орлите“ во Лесковац ќе ги одмерат силите против бугарската репрезентација. Има калкулации, но Србија мора да оди на победа, иако ѝ е доволен бод за да се потврди пласманот на ЕУРО прв пат по 24 години. Избраниците на Пикси на коло пред крајот се наоѓаат на второто место на табелата со два бода помалку од лидерот Унгарија и два бода повеќе од третопласираната Црна Гора. Поради тоа со само еден освоен бод на овој меч Србија и официјално ќе го завери пласманот на ЕП. Меѓутоа, селекторот и репрезентативците најавија дека нема да калкулираат и ќе одат на победа, без оглед што ќе играат во Лесковец пред празни трибини поради казната.

Бугарија катастрофална овие квалификации

Бугарија е најголемо разочарување овие квалификации, игра катастрофално и се наоѓа на последното место во групата. Ова е израмнета група без изразит фаворит, па се чекуваше многу повеќе од нашите соседи. На седум меча се уште немаат победа, три ремија и четири порази, па поради тоа тешко е да се очекува дека ќе може да избегне пораз на овој меч. Цената на лошите резултати неодамна ја плати селекторот Младен Крстаиќ, па јасно е дека следуваат големи промени во таборот на бугарската репрезентација. Меѓутоа, и покрај фактот дека овој меч нема резултатско значење за нив, сепак нема лесно да се предадат.

Очекување

Србија е голем фаворит на овој меч и очекуваме дека лесно ќе ги освои трите бода и дека победата ќе биде изразена со повеќе голови разлика.

ТИП:

Србија – Бугарија – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*