Тикет на денот е-Спорт (19.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат два натпревари од CS2, но тие ќе бидат одиграни во рамки на различни турнири.

Illuminar Gaming – ThunderFlash – 2 @ 1.66 во 22Bet

Овие тимови ќе се соочат во рамки на Polish Esport League 2023 Split 4 во Consolidation final, при што победникот ќе избори место на главниот турнир, чиј почеток е закажан од 2 декември. Ова нема да биде прва, ниту последна пресметка меѓу екипите, а последната беше на 15 ноември кога Illuminar го совлада ThunderFlash со 2-1, но во меѓувреме запиша четири порази. ThunderFlash, освен поразот од Illuminar, славеше на сите останати и има четири победи на претходните пет пресметки. Ова е одлична шанса за лекување на болните рани, но и одмазда која би им донела голема награда на ThunderFlash. Затоа наш предлог е 2 со квота 1.66 во 22Bet.

Pain Gaming – Big – 2 @ 1.28 во Bet365

Денеска ќе го добиеме вториот финалист на турнирот CCT Online Finals #4. Победникот од дуелот меѓу Pain Gaming и Big ќе се соочат во рамки на Lower Bracket, па останува да видиме дали Pain ќе избори битка за титула и втор меч против Preasy по убедливиот пораз од пред неколку дена или Big ќе биде тимот кој ќе се обиде да им го „загорчи животот“ на играчите на Preasy кои уживаат во последниве недели. Екипите имаат идентични резултати, но според нас фаворит ќе биде Big и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.28 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*