Натпревар со традиција (19.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:45 во рамките на бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на Гуарани и АБЦ.

Гуарани досега имаат освоено 57 бода преку 15 победи, 12 реми и 9 порази.

АБЦ пак е на последната позиција и досега собраа 22 бода преку 3 победи, 13 реми и 20 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*