Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Ц – Група А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 14:00 се сретнуваат екипите на Падова и Про Верчели. Домаќините се на второто место со вкупно 29 бода, додека гостите имаат собрано вкупно 22 бода.

Падова – Про Верчели – 1 @ 1.63 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Падова беше 2.27, а во моментов бележи пад од скоро 28% и се плаќа со квота 1.63 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*