Тикет на денот е-Спорт (18.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме натпреварите од CCT East Europe Series #4, каде што се играат полуфиналните средби и работите се речиси јасни.

Into The Breach – Ecstatic – 1 @ 1.66 во Bet365

Into The Breach се разбуди по поразот од Inglorious (11-13), по што запиша четири убедливи победи во само два дена, и тоа против Project G, 00Nation, Alternate Attax и Team Space.  Ecstatic немаше најдобри резултати на овој турнир и ја мина групната фаза со два порази и три победи. Овие тимови се познаваат затоа што одиграа два меѓусебни дуели, а двата му припаднаа на Ecstatic. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Metizsport – Sprout – 1 @ 1.50 во 22Bet

Metizsport игра на едно повисоко ниво во однос на ривалите, и тоа го покажа во групната фаза на турнирот каде што оствари три победи, а потоа беше незапирлив и во нокаут-фазата, па заслужено се пласира во полуфинале. Sprout, освен две победи во претходните три дена, нема резултати со кои може да се пофали, па затоа влегува како аутсајдер во дуелот. Воедно, во прилог на Metizsport му оди и победата во меѓусебниот дуел на 13 септември од 2-0. Ние предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*