Тикет на денот (сабота, 18.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа сабота клупскиот фудбал одмара, а на терен ќе ги гледаме репрезентациите ширум светот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холандија – Ирска – 1/1 @ 1.65 во Mozzart

Холанѓаните се многу блиску до пласман на ЕУРО. Во моментов ја имаат втората позиција на табелата, но имаат ист број бодови како и Грција која има и еден натпревар повеќе. Ирците пак не прикажаа ништо посебно во овие квалификации и моментално се на претпоследното место, па тие дефинитивно ќе го пропуштат европското првенство во Германија. Холандија овде не смее да се коцка и веруваме дека ќе доминира уште од самиот почеток на натпреварот. Наш предлог е 1/1 со квота 1.65 во Mozzart.

Крисиума – Ботафого – 1 @ 1.51 во 22Bet

Екипата на Крисиума е во тесна конкуренција со останатите екипи за првите четири позиции, поточно за позиција која ќе ги одведе во бразилската елитна Серија А. Засега им оди солидно, но мора да крајот да соберат уште бодови за да бидат сигурни во пласманот. Ботафого пак ќе остане во Серија Б, а на овој дуел влегуваат со лошо расположение бидејќи запишаа едно реми и еден пораз во последните два натпревари. Наш предлог тип за овој натпревар е 1 со квота 1.51 во 22Bet.

Пинето – Перуџа – ГГ @ 1.97 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од италијанската Серија Ц каде што ќе се сретнат две екипи кои се слични по квалитет. Домаќините досега освоија 20 бода, од кои 6 во последните две кола, па може да кажеме дека се во добра форма. Перуџа од друга страна има една и единствена цел, а тоа е да се пресели во повисок ранг, но за тоа ќе треба да се потрудат уште многу бидејќи конкуренцијата е огромна. Ние овде решивме да типуваме ГГ со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*