Тикет на денот е-Спорт (17.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Полека, но сигурно се движиме кон завршницата на CCT Online Finals #4, каде што веќе се закажани полуфиналните натпревари во Upper Bracket, но и два меча од Lower Bracket.

TSM – Sinners – 2 @ 1.61 во Bet365

TSM немаше среќа во ждрепката и налета на еден од главните кандидати за титулата, па испадна од Big уште во првото коло (1-2), сепак потоа низ Lower Bracket оствари две победи против Sprout и Looking4Org за да дојде на чекор од четвртфинале во долниот дел од турнирот. Sinners имаше поинаков пат, а делува дека поразот од Pain Gaming (0-2) воопшто не ги вознемири и тие се подготвени за поход кон титулата. Љубителите на CS2 знаат од какво значење е овој натпревар за двете екипи, а наш предлог е 2 со квота 1.61 во Bet365.

Big – Preasy – 1 @ 1.57 во 22Bet

Big за нас е главен кандидат за титулата, а веќе славеше против 00Nation, Eternal Fire и Team Solo Mid (TSM), додека за разлика од нив Preasy воодушеви и покажа дека има квалитет, а веќе ги елиминира Endopoint, Anonymo и Guild Eagles. Без сомнеж ова е дерби на денот, кое ќе ни понуди многу акција и се надеваме возбудлив настап од двете екипи. Победникот од овој меч ќе ги има најголемите шанси за трофејот, а ние очекуваме повторно победа за Big. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*