Тикет на денот е-Спорт (16.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги гледаме натпреварите од второто коло на Lower Bracket на CCT Online Finals #4, каде што дел од тимовите бараат втора шанса на патот кон финалето.

00Nation – Into The Breach – 2 @ 2.50 во Bet365

Три порази по ред се доволна причина за да се вклучи алармот во било кој тим, па така е во 00Nation кој загуби од FTW, Godsent и BIG. За разлика од нив, Into The Breach на претходните три средби славеше дури два пати. Уште еден податок кој оди во корист на Into The Breach се двете победи во меѓусебни средби. ние предлагаме 2 со коефициент 2.50 во Bet365.

Guild Eagles – Alternate aTTax – 1 @ 1.60 во 22Bet

Guild Eagles имаа ужасен почеток под новото име, откако се ребрендираа завчера, па запишаа два порази за два дена. За разлика од нив Alternate Attax оствари две победи на претходните пет средби, но поразите од Forze и Fluffy Gangsters загрижуваат. Иако овој меч нема да биде премногу популарен, сепак сметаме дека заслужи место во нашиот тикет. Наш предлог е 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*