Тикет на денот (четврток, 16.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер започнува претпоследното коло од квалификациите за наредното ЕУРО, но продолжуваат и квалификациите во Јужна Америка, Африка и Азија за наредниот Мундијал. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Словачка – Исланд – 1&0-3 @ 2.20 во Mozzart

Со победата во Луксембург, Словаците направија пресуден чекор кон Германија. Нив за сигурен пласман им треба само уште еден бод од преостанатите две кола и не се сомневаме дека тоа ќе го остварат. Нивниот ривал, селекцијата на Исланд е далеку од пласман на големото натпреварување и ќе мора да започнат од почеток. Оваа селекција бележи пад на формата и тоа е очекувано после пласманот во Русија и влезот во А дивизијата. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.20 во Mozzart.

Црна Гора – Литванија – 1&0-3 @ 2.00 во 22Bet

После поразот во Белград, Соколите имаат уште помали шанси за да се најдат на ЕП. Вистинска штета е што играчи како Јоветиќ и Славиќ никогаш не заиграа на Мундијал или ЕП, но скоро секогаш е така за фудбалерите од помалите земји. Литванците од друга страна изиграа уште еднаш под просекот, но успеаа да останат непоразени на домашен терен против сите селекции освен Србија. Ние овде очекуваме натпревар со мал број погодоци и победа за домаќините, па затоа типуваме 1&0-3 гола со квота 2.00 во 22Bet.

Боливија – Перу – 0-1 @ 2.70 во Bet365

Овие квалификации во јужноамериканската група ќе бидат подруги за разлика од претходните и пласман на Мундијалот ќе можат да изборат шест селекции и една ќе оди во бараж. Боливија и Перу моментално се наоѓаат на двете последни позиции и ќе мора да играат многу подобро ако не сакаат да бидат селекциите кои нема да обезбедат пласман. За Боливија се знаеше дека спаѓаат во најслабите селекции, но дефинитивно Перуанците разочараат. Очекуваме овде тврд натпревар без многу погодоци и типуваме 0-1 гола со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*