Тикет на денот е-Спорт (15.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како во претходните денови, така и во следните, главен во нашите тикети од е-Спортот ќе биде CCT Online Finals #4 кој го следиме од самиот почеток.

Pain Gaming – Sinners – 2 @ 1.61 во Bet365

Pain Gaming во осминафиналето го елиминира Aurora со 2-1, додека Sinners беше подобар од Alternate aTtax со идентичен резултат. Патот преку Upper Bracket за еден од тимовите ќе заврши денеска, а тоа најверојатно ќе биде Pain Gaming, како што мислат и голем дел типстери. Иако овие екипи досега немаат одиграно меѓусебен меч, сепак чешката екипа предводена од Oskar, Zedko, beastik, Shock и Kvertzz очекуваме да се пласира во полуфинале. Затоа наш предлог е 2 со квота  1.61 во Bet365.

Preasy – Guild Eagles – 2 @ 2.10 во 22Bet

Почнаа како Bad News Eagles, па се ребрендираа во Guild Eagles. Новата екипа во CS2 има големи амбиции во светот на овој популарен спорт, а ние очекуваме успешно „деби“ против Preasy и пласман во полуфинале, односно чекор поблиску до борбата за титула. Нема да биде лесно ниту за едниот, ниту за другиот тим, но убедливата победа на претходниот Bad News Eagles ги прави Guild Eagles фаворити за нас во овој натпревар. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*