ТИП НА ДЕНОТ (15.11.2023, 20:45) ИЗРАЕЛ – ШВАЈЦАРИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од квалификациите за ЕП помеѓу Израел и Швајцарија.

Израел полека ги губи шансите

Репрезентацијата на Израел одлично ги отвори овие квалификации, но полека ги губи шансите за пласман на Европско првенство. Моментално се наоѓа на третото место на табелата, а најболен е сигурно поразот од Косово минатото коло. Тој пораз го оддалечи Израел од пласманот на ЕП, па сега заостанува четири бода од Швајцарија. Ова е последна шанса за Израел да ги задржи теоретските шанси за пласман, но за тоа им е неопходна победа. Хендикеп може да биде шт оваа репрезентација нема да игра на домашен терен поради воениот конфликт, па мечот ќе се игра на неутрален терен.

Швајцарија константно добра во квалификациите

Швајцарија и овие квалификации ги одигра одлично и е на чекор да избори пласман на Европско првенство. За тоа ќе и биде потребно само реми на овој меч, за и математички да го обезбеди второто место во групата. Меѓутоа, целта на Швајцарија е да биде победник во групата, па поради тоа ќе игра на победа, бидејќи со три бода ќе се врати на првото место во групата. Швајцарската репрезентација нема пораз во овие квалификации и иако нема големи ѕвезди во тимот констатно игра добро во квалификациите. Во овој меч влегува како фаворит, а играњето на неутрален терен сигурно ќе биде предност.

Очекување

Очекуваме тврд и неизвесен дуел кој ќе го одлучуваат мали детали. Двете репрезентации играат тврдо па веруваме дека ќе има малку голови.

ТИП:

Израел – Швајцарија – 0-2г @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*