Тикет на денот е-Спорт (14.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со натпревари од CCT Online Finals #4 во CS2, каде што се играат средбите од Lower Bracket.

Endpoint – Legacy – 1 @ 1.50 во Bet365

Ова е последна шанса на екипите за напредок на турнирот, зашто нема поправен испит за поразениот. Endpoint беше изненаде од Preasy со 1-2, но денеска има одлична шанса да го поправи впечатокот затоа што се соочува со Legacy кој е аутсајдер во оваа пресметка, а притоа има три проази на претходните три меча во сите конкуренции. Endpoint веќе еднаш славеше против овој ривал, и тоа завчера со 13-8. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Bet365.

Sprout – TSM – 1 @ 2.20 во 22Bet

Натпреварот на TSM против Sprout им доаѓа во најлош можен момент бидејќи со три порази од Big, Entropiq и Eyeballer се целосно исфрлени од ритам. На спротивната страна Sprout бара начин да се искупи за поразот од 00Nation со 1-2 во Upper Bracket. Ова ќе биде првата средба на екипите, а ние очекуваме успех за Sprout поради подобрите резултати во изминатиот период, но и лошата форма на TSM. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*