Тикет на денот (вторник, 14.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Благодарение на англискиот ФА Куп и ЕФЛ Трофеј и денес ќе можеме да составиме тикет. Ова е нашиот супер дабл предлог тикет.

Бартон – Порт Вејл – 1 @ 2.21 во Mozzart

Двата тима се натпреваруваат во англиската Лига 1, поточно во третиот ранг од англискиот фудбал. Бартон е без победа на последните пет натпревари и сега се на 14-то место и се наоѓаат во групата на тимови кои собраа по 20 бода. Во саботата беа поразени на гостувањето кај Нортемптон со резултат 2-0. Во првото коло на гостувањето кај Порт Вејл изиграа 0-0 без голови, па затоа овој натпревар се преигрува. Гостите пак се во лоша форма за разлика од претходната сезона и немаат победа во првенството на 9 последователни натпревари. Ние овде типуваме 1 со квота 2.21 во Mozzart.

Акрингтон – Донкастер – Т12+ @ 1.99 во Bet365

Еве уште еден натпревар од англискиот куп каде што ќе се сретнат два тима од Лига 2. Исто така овој дуел се преигрува поради реми резултатот кој се оствари во првиот натпревар. Тоа беше интересен дуел каде што Донкастер во два наврати имаше предност, а што се однесува до првенството моментално се на 19-то место со 20 бода, додека Акрингтон е на 8-та позиција со само шест бода повеќе. Акрингтон беше подобар во првенството и очекуваме да го елиминира Донкастер од ФА Купот, но овде ние типуваме Т12+ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*