Тикет на денот е-Спорт (13.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат и дел од останатите натпревари од осминафиналето на CCT Online Finals #4 во рамки на популарната CS2.

Alternate aTTax – Sinners – 2 @ 1.44 во Bet365

Alternate aTTax на почетокот на турнирот доби противник кој сигурно не го посакуваме затоа што немаше „лек“ за него на претходните три меѓусебни средби. Sinners очигледно знае како да игра против денешниот ривал и им лежи нивниот стил. Доколку нешто драстично не се промени во тактиката на Alternate, очекуваме нов пораз за нив, и тоа четврти во меѓусебните пресметки. Сепак, ниту тоа нема да значи крај за нив на турнирот бидеќи продолжуваат во Lower Bracket. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Sprout – 00Nation – 1 @ 3.00 во 22Bet

За многумина 00Nation ќе биде фаворит во оваа средба, а причина за тоа се петте победи на претходните пет натпревари во сите конкуренци. Една од нив беше токму против Sprout на 3 ноември кога го декласираа со 2-0. Сепак, минатото е „црно“ за 00Nation ако се погледнат само нивните меѓусебни дуели со Sprout затоа што загубиле дури три пати годинава. Очекуваме интересна пресметка со многу возбудувања, а наш предлог е 1 со коефициент 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*