ТИП НА ДЕНОТ (13.11.2023, 21:00) ЛЕ МАНС – ШАТОРО

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу мала понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од француската трета лига помеѓу Ле Манс и Шаторо.

Ле Манс игра топло-ладно

Тимот на Ле Манс моментално се наоѓа на 8-то место на табелата  и игра променливо од почетокот на сезоната. Примарна цел на овој тим пред почетокот на сезоната секако беше пласман во втората лига и тоа останува цел, но во моментов заостанува шест бода од таа позиција. Дека игра топло-ладно доказ е што на последните пет меча има три победи и два порази. Домашниот терен секако ќе биде предност во овој меч, а и квалитетот е на нивна страна, па се наоѓа пред императив победа.

Шаторо се бори за опстанок

Клубот кој некогаш играше доста добро во најсилната лига, сега „преживува“ во третата француска лига и го чека грчевита борба за опстанок. Шаторо моментално се наоѓа во зоната за испаѓање и е во катастрофална форма. Имено, на последните пет меча запиша два порази и три ремија, па дефинитивно мора да почне да освојува бодови, бидејќи има само две победи на 12 меча. Целта секако останува опстанок во лигата, а според квалитетот Шаторо не би требало да има проблем да ја оствари таа цел. Ова по традиција е тешко гостување за нив и тешко дека ќе можат да освојат бодови на овој меч.

Очекување

Квалитетот и домашниот терен се на страната на Ле Манс и очекуваме да ги освои трите бода, но тоа нема да биде лесно и веруваме дека ќе биде израмнет меч.

ТИП:

ЛЕ МАНС – ШАТОРО –1 @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*