Тикет на денот (понеделник, 13.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Од денес па се до петок, 24-ти ноември, понудата ќе биде значително послаба. Сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. За денес ви претставуваме тикет со солидна квота.

Рух – Радмијак Радом – ГГ3+ @ 2.15 во Mozzart

Тимот на Рух е без победа од крајот на јули, а за тој триумф над Лоџ им е единствен во сезоната. Не е воопшто чудно што се на претпоследното место на табелата со само 8 освоени бода колку што има и последнопласираниот ЛКС, но Рух има и два натпревари помалку. Тоа и не е некој утеха бидејќи од лигата испаѓаат трите последнопласирани екипи. Домаќините во претходните четири кола два пати ремизираа и два пати беа поразени што може да најава за излез од кризата. Гостите пак се на златната средина и собраа 18 бода, па за нив ваквиот развој на случувањата е сосема нормален. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.15 во Mozzart.

Хобро – Хилерод – Т22+ @ 2.45 во 22Bet

Домаќинтие се подобро пласирани од гостите, но пак гостите се во подобра форма. Хобро веќе играше во Супер лига и сигурно е дека има амбиции да се врати на големата сцена во Данска, но оваа сезона конкуренцијата е појака отколку било кога. Хобро изгуби три пати во рпетходните пет натпревари, додека гостите се без пораз веќе шест последователни рунди. Делува дека на овој натпревар головите не би требало да изостанат, а ние се одлучивме да типуваме Т22+ со квота 2.45 во 22Bet.

Беневенто – Џулијано – 1 @ 1.47 во Bet365

Беневенто е во многу добра форма и веќе стигнаа до второто место на табелата од групата Ц во италијанската Серија Ц. Секако дека местото на им е овде и пред само неколку сезони беа прволигаши и имаа огромни планови. Во Серија А поминаа една сезона и тогаш и не се покажаа баш во најдобро светло. Против тимот на Џулијано се апсолутни фаворити бидејќи оваа екипа го зазема 13-то место и на 12 натпревари постигнаа само 9 гола. Ние овде типуваме 1 со квота 1.47 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*