Тикет на денот е-Спорт (12.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Љубителите на популарната видео-игра CS2 дефинитивно ќе бидат задоволни од денешниот избор бидејќи ви нудиме два натпревари од CCT Online Finals #4.

Looking4Org – Into The Breach – 1 @ 1.36 во Bet365

Looking4Org е апсолутен фаворит во денешната пресметка против Into The Breach поради повеќе фактори. Една од нив е подобриот генерален пласман, а втората се четирите победи по ред пред почетокот на овој турнир. Looking4Org славеше против Godsent, 9Ine, Monte и Rubik, додека IntoTheBreach загуби на четири од претходните пет натпревари. Ова воедно ќе биде прва нивна меѓусебна средба, а веруваме посреќна за Looking4Org. Наш предлог е 1 со квота 1.36 во Bet365.

Preasy – Endpoint – 2 @ 2.62 во 22Bet.

Од 20.30 часот се игра уште еден натпревар од турнирот, а победникот ќе се пласира во четвртфинале, додека поразениот ќе го бара патот до финалето преку Lower Bracket. Интересна пресметка се очекува меѓу Preasy и Endpoint кои веќе еднаш се соочија, и тоа пред месец ипол кога Endpoint беше подобар со 1-0. Ситуацијата не се менуваше драстично од тогаш, па и овој пат нијанси ќе решаваат за победникот. Сепак, ние предлагаме 2 со коефициент 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*