Специјал тикет за натпреварот Лацио – Рома

Денес во италијанската Серија А ќе имаме можност да погледнеме градско дерби каде што ќе се сретнат екипите на Лацио и Рома.

Лацио е на средината на средината на табелата и досега имаат освоено 16 бода преку 5 победи, 1 реми и 5 порази, додека Рома има 17 бода и учинок од 5 победи, 2 реми и 4 порази.

Ова дефинитивно ќе биде интересен и возбудлив натпревар бидејќи мотивот на двете страни е огромен, па затоа ни решивме да во составиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој дуел.

Вкупниот коефициент е 7.50, a нашиот избор е:

  • ГГ
  • Повеќе погодоци во второ полувреме
  • Х во прво полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*