Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.11.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од германската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Вердер и Ајнтрахт Франкфурт. Домаќините во последните пет натпревари запишаа два порази, две реми и една победа, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и едно реми.

Вердер Бремен – Ајнтрахт Франкфурт – 2 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ајнтрахт Франкфурт беше 2.85, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*