Тикет на денот е-Спорт (10.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од светот на Age of Empires II се селиме на BLAST Major USA 2023 кој се игра во популарната видео-игра Rainbow Six.

W7m esports – Geekay Esports – 1 @ 1.22 во Bet365

W7m е во серија до три победи, и тоа против Virtus.pro, Team BDS и Spacestation Gaming, додека Geekay на последните три меча славеше само еднаш. Овие екипи се сретнаа и претходно месецов, односно на 3 ноември кога Geekay победи со 1-0, но ние сметаме дека ова е одлична шанса за нивниот ривал да се одмазди, а воедно и да обезбеди пласман во полуфинале на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.22 во Bet365.

DarkZero Esports – LOS – 2 @ 2.25 во 22Bet

LOS ќе биде наш фаворит бидејќи претходно ги совлада Geekay Esports, Ninjas in Pyjamas, Scarz и Bleed Esports и обезбеди четвртфинале на турнирот, каде што друштво му прави DarkZero кој на последните два меча не знае за триумф. Ова ќе биде нивна прва, а воедно и возбудлива пресметка. Веруваме дека ќе има неизвесност од самиот старт на дуелот, а наш фаворит ќе биде LOS и затоа ви предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*