Бундеслига 11-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Бундес на ред стигна 11-то коло каде што ќе имаме доста интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Менхенгладбах – Волфсбург – ГГ

Екипата на Менхенгладбах е на 11-то место и во последно време започна да бележи малку подобри резултати, па благодарение на тоа се оддалечија од црвената зона. Волфсбург од друга страна влезе во криза и на последните четири натпревари остварија три порази и едно реми. Ние овде типуваме ГГ со квота 1.44 во Mozzart.

Аугсбург – Хофенхајм – 3+

Овде имаме дуел на две екипи кои играат прилично ефикасно. Домаќините немаат пораз на последните три натпревари и во тој временски период остварија две победи и едно реми, додека гостите пак имаат само една победа и два порази. Од гол разликата може да потврдиме дека головите не би требало да изостанат, па затоа типуваме 3+ со квота 1.50 во Bet365.

Баерн Минхен – Хајденхејм – 1/1

Баварците оваа година имаат сериозна конкуренција за лидерската позиција. Тие во моментов заостануваат два бода зад Леверкузен, па за да стигнат на тронот ќе треба да се помачат. За противник го имаат тимот на Хајденхејм кој има една и единствена цел за оваа сезона, а тоа е да обезбедат навремен опстанок во елитата. Ние овде очекуваме да доминира Баерн и типуваме 1/1 со квота 1.33 во 22Bet.

Дармштад – Мајнц – 0-2

Екипата на Дармштад игра доста лошо. Досега имаат остварено само две победи и едно реми, па оправдано се наоѓаат на долниот дел на табелата. Мајнц од друга страна во минатото коло ја остварија првата победа и за нив ова претпоставуваме дека ќе биде доста тешка сезона со оглед на фактот дека играат катастрофално. Ние овде очекуваме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.30 во 20Bet.

Штутгарт – Дортмунд – 3+

Штутгарт важи за едно од најпријатните изненадувања во Бундеслигата. До пред две кола играа одлично, но за жал потфрлија и врзаа два последователни порази, па сега се на делба на третата позиција. Дортмунд пак има ист број бодови како и Штутгарт, а мора да признаеме дека ниту тие не блескаат оваа сезона. Ние предлагаме 3+ со квота 1.50 во Mozzart.

Бохум – Келн – 2

Бохум конечно ги зеде првите три бода во претходното коло и за момент се тргнаа од црвената зона, поточно ја презедоа 14-та позиција на табелата. За противник овој пат го имаат последниот тим, односно тимот на Келн. Гостите играат доста лошо, но веруваме дека овој пат ќе успеат да земат три бода, па затоа типуваме 2 со квота 2.80 во Bet365.

Леверкузен – Унион Берлин – 1

Првиот неделен дуел од германската Бундеслига е дуел помеѓу два претставници од Европа. Леверкузен е дел од Лига Европа и бележи фантастични резултати, додека Унион Берлин е дел од ЛШ и буквално не прикажаа ништо. Домаќините исто така се фаворити за титулата оваа година, а Унион Берлин пак ќе се бори за опстанок. Наш предлог е 1 со квота 1.30 во 22Bet.

Вердер – Ајнтрахт – ГГ

Вердер имаше мала криза и после неколку неуспеси зедоа четири бода во две кола, поточно еднаш победија и еднаш ремизираа против Волфсбург. Ајнтрахт од друга страна е во супер форма и немаат пораз на последните четири дуели, односно во тој период запишаа три победи и едно реми. Наш предлог е ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Лајпциг – Фрајбург – 1

Лајпциг во минатото коло обезбеди пласман во нокаут фазата од Лигата на шампиони, па на овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Фрајбург пак игра доста променливо и позицијата на средината на табелата им е сосема заслужена. Екипата на Лајпциг е фаворит на овој натпревар, па очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.44 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*