Тикет на денот е-Спорт (11.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во тикетот од светот на е-Спортот имаме два натпревари од полуфиналето на BLAST Major USA 2023 кој се игра во рамки на CS2.

G2 Esports – w7m esports – 1 @ 1.66 во Bet365

Едни од најдобрите екипи на турнирот се соочуваат во првото полуфинале, а тоа се тимовите на G2 Esports и w7m esports. G2 Esports е главен кандидат за титулата на турнирот, додека бразилскиот тим како аутсајдер ќе се обиде да направи изненадување и да обезбеди место во големото финале. Овие тимови се сретнаа двапати оваа година, а резултатот е 1-1. Ние очекуваме натпреварувачки дух и одлична тактичка поставеност на двете екипи, па останува да видиме кој ќе „пукне“ прв. Наш предлог е 1 со квота 1.66 во Bet365.

Faze Clan – LOS – 1 @ 1.40 во 22Bet

Американско-бразилската пресметка ветува голема забава за љубителите на една од најпопуларни видео-игри во светот. Faze Clan е во одлична серија од пет победи и се очекува да продолжи во ист ритам, додека LOS славеше на три од претходните пет пресметки. Сепак, во корист на LOS оди претходниот меѓусебен дуел одигран во септември, кој им припадна со 7-5. Секако, ова е нова средба со нови возбудувања и друг турнир, па затоа нема да го земеме во предвид претходниот меч. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*