Тикет на денот е-Спорт (09.11.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска за првпат во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме нешто поразлично од досегашните натпревари од CS2, Valorant, Dota 2, League of Legeds, Rocket League и другите. Во следните часови ќе следиме два натпревари од популарната видео-игра Age of Empires II.

Villese – ACCM – 1 @ 1.83 во Bet365

Villese го претстави својот стил на игра и во првото коло го надигра Jordan со 3-2 во партии, но потоа налета на Норвежанецот TheViper кој имаше подобра стратегија од него за да извојува победа од 3-1. Очекуваме уште еден возбудлив во меч во играта со градење и создавање на моќна армија со која треба да се совлада противникот, а наш предлог за овој меч е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

DauT – JorDan_AoE – 1 @ 1.33 во 22Bet

Србинот DauT е во горниот дел од табелата и му недостигаат уште две победи за пласман во нокаут-фазата, а првата се очекува да ја оствари против Jordan_AoE, иако тоа дефинитивно нема да биде лесно. Мора да признаеме дека DauT нијанси го делеа од победа против Hera (2-3), но немаше среќа во завршницата од пресметката каде што не успеа да ја разбие тактиката на ривалот. Ние предлагаме 1 со квота 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*